Latest CAT Aptitude Question SOLUTION: If 3 apples, 4 oranges and 5 bananas cost Rs. 22, and 2 apples, 3 oranges and 4 bananas cost Rs. 16, then how much will 1 orange and 2 bananas cost?

Advertisements
Launched an English app featuring 2000 mostly asked english words in all Competitive Exams. #2kenglish Download Now, It's Free