Apples cost L rupees per kilogram for the first 30 kilograms and Q rupees per kilogram for each addi

Advertisements

Sponsored Links

Challenger of the Day

G.S.Kantharao
G.S.Kantharao
India
Andhra Pradesh
Time: 00:00:38
Points
20

Maths Quotes

Maths is your friend If you meet with him every day, he becomes your best friend. If you leave for a time he forget you and you forget him.

Muhammad Ahmed

There r few things whch we knw whch r nt capable of mathmatical reasoning nd when these can nt it is a sign dt our knowledge of them is very smal nd confusd nd where a mathmaticl reasing can be had . It is as dark a foly to make use a candle stick as to g

Unknown

Placed User Comments

Placed in Infosys With Help for M4Maths
Thank you :) :)

Ankush Bansal 1 year ago

I got successfully placed in TCS pool drive. Thank you M4 Maths

Naveen Kumar 1 year ago

Search for this page